Ustronie Morskie to
gwarancja udanego wypoczynku

Ustronie Morskie to miejscowość letniskowa na Wybrzeżu Bałtyckim, popularna jako idealne miejsce na letni wypoczynek, przyciągające turystów przystanią morską oraz letnim kąpieliskiem.

Należy podkreślić, że kąpielisko w Ustroniu Morskim obejmuje ponad dwa kilometry linii brzegowej. Ponadto, plaża w Ustroniu Morskim spełnia wszelkie normy Unii Europejskiej, wielokrotnie została wyróżniona Błękitną Flagą, a więc jest to miejsce, które pozwala na bezpieczny i przyjemny wypoczynek. Przekonaj się o tym wybierając Dwie Sosny Premium Apartment w Ustroniu Morskim! W odległości zaledwie kilkunastu kilometrów znajduje się uzdrowisko Kołobrzeg, natomiast kierując się na wschód znajdziecie Państwo Koszalin, którego cały obszar Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie, co pozwoli oderwać się od codziennego pędu i w pełni delektować się wolnym czasem.

Samo położenie Ustronia Morskiego niesamowicie sprzyja fanom aktywnego wypoczynku. Kołobrzeg, do którego prowadzi malownicza ścieżka rowerowa, będący lokalnym, miejskim uzdrowiskiem z trzema letnimi kąpieliskami morskimi jest oddalony zaledwie 15 kilometrów od apartamentu. W tym mieście znajdziemy port morski, który pełni również funkcję turystyczną. W mieście i okolicy znajdą Państwo solanki, pokłady borowiny i źródła wody mineralnej. Należy wspomnieć, że w Kołobrzegu leczy się głownie choroby górnych dróg oddechowych, choroby układu krążenia i choroby stawów, a także zaburzenia przemiany materii. W Kołobrzegu funkcjonują trzy szlaki turystyczne, m. in. Szlak im. Jana Frankowskiego, Szlak Solny, Szlak Nadmorski im. Czesława Piskorskiego. Nota bene, będąc w Kołobrzegu warto także odwiedzić teren Starego Miasta, szczególnie dzielnicę portową i tereny uzdrowiska wschodniego.

Nie należy również zapominać o oddalonym o 33 km od Ustronia Morskiego Koszalinie. Jest to większy ośrodek kulturalny w regionie, w którym znaleźć można teatry, kina, filharmonie, amfiteatry oraz muzea, a cały obszar Starego Miasta jest wpisany do rejestru zabytków. Należy wspomnieć, iż niektóre z budynków Koszalina należą do Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego.

Okolice Ustronia Morskiego nie zapominają również o najmłodszych turystach! Pomerania Fun Park w miejscowości Dygowo, oddalone zaledwie 13 kilometrów od apartamentu, to obiekt turystyczny składający się z licznych atrakcji, takich jak całoroczna hala zabaw, w której oprócz tradycyjnych placów typu „małpi gaj”, znajdziecie Państwo wiele innych atrakcji dostosowanych do wieku odwiedzających. Do atrakcji sezonowych należy Wodny Świat Pomeranii, Dmuchany Plac Zabaw, Maluszkowo, karuzele, rollerscoaster dragon, drabinki i ślizgawki, a także Wioskę Wikingów.